KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 14086366
nr 1408 6366
John Sjösvärd
(1890-1958), Sverige
Akvareller, 2 st, Stockholmsmotiv. Signerad, daterad -50,46x29, yttermått inklusive ram: 60x43, akvarell
John Sjösvärd, född 1890 i Linköping, död 1958, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 19 juli 2021
kl 19:21:56
100 kr
150 kr
John Sjösvärd
Läs mer om John Sjösvärd